Wpisy oznaczone tagiem rodzina

23
Mar

Uprawianie sportów W czasie wolnym można również zająć się uprawianiem sportów. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu jest szczególnie polecany dla osób nielubiących spędzać czas biernie to znaczy na niczym. Sport to rodzaj czynności podejmowanej przez człowieka w celu wywołania adrenaliny i ogólnego zadowolenia z własnych osiągnięć. Sporty są ekstremalne- przeznaczone dla osób trenujących od dawna i niebojących się nowych wyzwań oraz spory dla każdego. To, jaki sport uprawiamy zależy głownie od naszych chęci oraz możliwości motorycznych oraz wieku, inne sporty uprawiają dzieci, inne dorośli i zupełnie inne ludzie starsi- dla nich przeznaczony jest mniejszy zakres sportów, które mogą uprawiać ze względu na swoje predyspozycje i możliwości. Najczęściej uprawianymi sportami są bieganie i pływanie, spory uprawiają kobiety, jaki mężczyźni. Do uprawiania sportu potrzebne oprócz chęci są również odpowiednie przedmioty, do których należy wyposażenie, zabezpieczające nas i chroniące przed wypadkami. Spory można uprawiać w domu, jaki na wyjeździe na przykład spinacze wysoko górską.

12
Mar

Jadłospis pierwszoklasisty Wraz z przejściem dziecka z przedszkola do szkoły, zmienia się całkowicie jego tryb życia ,ma więcej obowiązków a co za tym idzie i jego jadłospis musi ulec zmianie. Dziecko w tym okresie potrzebuje białka, które jest podstawowym składnikiem odpowiedzialnym za budulec organizmu, węglowodanów, które są dla niego źródłem energii. Potrzebuje również witamin i soli mineralnych. Bardzo ważne dla dziecka jest zjedzenie pierwszego śniadania w domu, ale nie mniej ważne jest także drugie śniadanie, które powinno być urozmaicone. Ni może to być codziennie tylko buła lub chleb z kiełbasą. Dzieci lubią urozmaicone posiłki. Zamiast tego, można na śniadanie dać dziecku. np. jabłko albo inny owoc, który dziecko lubi. Zwłaszcza w okresie jesieni jest przecież tych owoców sporo. Są jeszcze brzoskwinie, nektarynki, winogrono, i inne. Są jeszcze zdrowe i dorodne pomidory. Można dać tez dziecku marchewkę czy kalarepkę. Jakich błędów żywnościowych należy unikać, można się dowiedzieć w dalszej części artykułu. Często jest tak, ze zapracowana mama nie ma czasu przygotować dla dziecka drugiego śniadania, bo np. spieszy się do pracy. Daje wtedy często dziecku pieniądze i każe mu samemu sobie kupić w szkole to na co ma ochotę. Dziecko w tym względzie słucha rady mamy i kupuje sobie rzeczywiście to na co ma ochotę, czyli batoniki, czipsy, ulubione cukierki, pączki, drożdżówki itp. Te produkty nie dostarczają organizmowi niczego poza tak zwanymi pustymi kaloriami. Nie zawierają one żadnych witamin czy soli mineralnych. Są to produkty o niskiej wartości odżywczej. Mogą stanowić jedynie źródło energii. Ponieważ dziecko nie wie co jest zdrowe a co nie, najczęściej kupuje to co kupują jego koledzy i koleżanki, albo ulega pokusie kupowania tego co w danej chwili jest modne .Zjadanie takiego pożywienia może prowadzić do nieprawidłowości w rozwoju organizmu. Może to być rozwój nieprawidłowy i pod względem fizycznym i umysłowym. Oprócz tego, może to być przyczyną nadwagi dziecka.

10
Sty

Rodzina podzielona Nadeszły takie czasy, że aby dorobić się własnego mieszkania czy samochodu w Polsce, trzeba wyjechać za granicę. W wyniku takich kroków rodzina zostaje podzielona, część rodziny zostaje w Polsce, część pracuje i mieszka poza granicami państwa. Rodzina, która szuka szczęścia poza Polską różnie odbiera rozłąkę z rodziną. Nigdzie indziej rodziny nie mają takiej mentalności jak rodziny w Polsce. Rodziny mieszkające na wyspach czasem tęsknią tak bardzo, że wracają do swoich rodzin szybciej niż wyjechały. Czasem te rodziny, które pozostały same pakują cały swój dorobek i jadą do rodziny poza granicami kraju. Czasem rodziny mieszkające daleko wcale nie dorabiają się milionów i wówczas również wracają do swych rodzin. Są znane także przypadki, że rodziny na wyspach popadają w różnego rodzaju choroby, jak na przykład depresje. Jedynym wyjściem jest powrót do rodziny, której bliskość pozwoli wrócić do normalnego życia. Nie jest łatwo powiedzieć jak te rodziny sobie radzą, ale jedno jest pewne lepiej jest, gdy rodziny nie dzieli kilka tysięcy kilometrów.

03
Gru

Tragedia rodziny Życie to nie bajka. Życie to nie film, żeby móc zobaczyć powtórkę. Życie jest przewrotne i kiedyś się kończy. Śmierć członka rodziny jest tragedią dla całej rodziny, i dla młodszych i starszych. Śmierć w rodzinie nigdy nie jest przyjemna i zawsze boli. W końcu rodziny się nie wybiera, ale jakby nie było rodzina jest rodziną. Kiedy ktoś z rodziny odchodzi jest to tragedia dla całej rodziny. Jednak śmierć członka rodziny to nie jedyny powód rodzinnej tragedii. Tragedią dla rodziny może być także choroba bliskiej osoby. Tragedia rodziny czasem łączy członków rodziny, ale niestety i czasem dzieli. Rodzina powinna się wspierać, jednak czasem na rodzinę liczyć się nie da. Czasem tragedia dzieli rodzinę, zwłaszcza jeśli ktoś inny z rodziny przyczynił się do tej tragedii lub jej nie próbował uniknąć. Czasem jeden z członków rodziny oddala się po przykrych wydarzeniach od pozostałych członków rodziny. Nie rozumie tego, ponieważ uważam, że rodzina powinna wiedzieć, że może liczyć na rodzinę, a nie bać się odtrącenia.